Волейболистите на ЦСКА паднаха като гости от Кан с 2:3 гейма в среща от 5-ия кръг на Група "А" в Шампионската лига. Така "червените" останаха почти без шансове за второто място в групата и най-вероятно ще отпаднат от турнира още след тази фаза.

„Армейците” не започнаха никак убедително първия гейм и домакините от Кан взеха аванс от 2 точки. Постепенно възпитаниците на Александър Попов изравниха играта, но въпреки това се стигна до разлика от 3 точки за Кан при второто техническо прекъсване - 13:16. ЦСКА изравни при 17:17 след фантастична блокада на Евгени Иванов. От тук насетне „червените” показаха класа и дръпнаха с 3 точки при 21:18, а след това и затвориха гейма при 25:20. В последното разиграване Стоян Самунев спря с блокада атаката на Мариен Моро.

И във втората част волейболистите на Кан започнаха по-мотивирано. При първото техническо прекъсване „червените” изоставаха с 5:8. Разликата набъбна и на 5 точки при 10:15. Тук Александър Попов взе прекъсване, но и то не помогна, тъй като разликата нарасна до 7 точки при 11:18. Последваха 4 поредни точки за ЦСКА за 15:18. След това обаче домакините отново дръпнаха и в крайна сметка „червените” загубиха гейма с 19:25.

Третата част протече много равностойно. Българските волейболисти започнаха силно и поведоха с 5:2 след две блокади срещу Бенголеа и Моро, а първото техническо прекъсване дойде при 8:5 за „армейците” след мощна забивка на Теодор Тодоров. Последваха 4 поредни точки за Кан за изравняване на резултата при 9:9. От тук геймът тръгна точка за точка и втората техническа пауза дойде при 16:14 за ЦСКА. До ново изравняване се стигна при 21:21 след точка на Пабло Бенголеа изравни при 21:21. Последваха грешки от сервис за домакините и успешна тройна блокада на „червените”, които спечелиха гейма с 25:22.

В четвъртия гейм нещата не тръгнаха добре за ЦСКА, като домакините от Кан успяха да дръпнат с 5 точки при първото техническо прекъсване – 8:3. И след него нещата продължиха да се развиват трагично за „армейците”, а Кан дори поведе с размазващите 11 точки при 24:13, след което и затвори гейма с 25:15 с което изравни резултата за 2:2 гейма и докара срещата до тайбрек.

В тайбрека и двата отбора дадоха всичко от себе си и не се предадоха нито за миг, като играта вървеше точка за точка. Техническото прекъсване и размяна на полетата дойде при преднина от една точка за Кан – 8:7. И след това нещата продължиха да се развиват равностойно, но в крайна сметка късметът бе на страната на домакините, които спечелиха тайбрека с 16:14 и взеха победата в мача с 3:2 гейма. Тази загуба донесе точка на ЦСКА, но „червените” имат минимални шансове за второто място в групата и почти сигурно отпадат.

Кан - ЦСКА 3:2 гейма (20:25, 25:19, 22:25, 25:15, 16:14)

Кан: Тоафа Таканико - 5 точки, Мариен Моро - 30 точки, Жерал Арди-Десурс - 6 точки, Кевин Льо Ру - 4 точки, Пабло Бенголеа - 15 точки, Никълъс Кънди - 19 точки - Паскал Рагонде-либеро
Старши-треньор: Лоран Тиле

ЦСКА: Николай Иванов - 1 точка, Филип Мейо - 16 точки, Ясер Портуондо - 24 точки, Ивайло Стефанов - 8 точки, Евгени Иванов - 13 точки, Стоян Самунев - 2 точки - Теодор Салпаров-либеро (Теодор Тодоров - 7 точки, Валтерс Рама - 2 точки)
Старши-треньор: Александър Попов