ЦСКА спечели втория мач от финалните плейофи с Левски в Самоков. "Червените" записаха втора чиста победа с 3:0 гейма (25:23, 25:20, 25:20) и при нов успех на 18 април ще си върнат титлата.
Силна игра на Теодор Тодоров на блокада и на Филип Мейо в атака донесоха успеха на "армейците" в първата част с 25:23.

ЦСКА поведе с няколко точки още от началото на втория гейм. Силната игра на „червените” напълно обезкуражи волейболистите на Левски-Сиконко и те допуснаха разликата бързо да нарасне до 5 точки при 20:15. Три мощни атаки на Филип Мейо затвориха втората част с категоричното 25:16.

„Червените” започнаха много силно третия гейм и много набързо поведоха с 4:0 след две поредни единични блокади на Теодор Тодоров. “Сините” волейболисти обаче не се предадоха и успяха да намалят разликата само до 1 точки при 16:17. След това ЦСКА дръпна с 20:17, но левскарите направиха резултата 19:21 след атака през центъра на капитана Теодор Богданов. Впоследствие обаче “армейците” показаха класа благодарение на 37-годишния си капитан Николай Иванов, който вещо дирижираше играта на своите нападатели, на Теодор Тодоров и кениеца Филип Мейо.
Третата финална среща между Левски-Сиконко и ЦСКА ще се играе на 18 април (неделя) отново в зала „Арена Самоков”.