ЦСКА победи Унтерхахинг с 3:2 гейма (23:25, 25:22, 23:25, 25:23, 15:10) в последен мач от груповата фаза на Шампионската лига по волейбол. Двата тима изиграха хубав и равностоен мач, като зарадваха привържениците, които бяха напълнили залата в Самоков. ЦСКА зае третото място в група "А" и няма шанс да продължи в турнира. Все още има възможност "червените" да играят на четвъртфиналите на втория по сила турнир - Купата на ЦЕВ, но това ще стане ясно след изиграването на останалите мачове късно тази вечер.

Така българският тим не допуска домакинска загуба в груповата фаза на Шампионската лига във втори пореден сезон. Жертви в Самоков миналия сезон станаха Тур, Уникаха и Зенит. В този сезон отново руският гранд си тръгна победен, а същата съдба последваха Кан и Унтерхахинг.

Гостите от Унтерхахинг започнаха по-добре и бързо поведоха с 3:0. “Червените” обаче изравниха за 3:3 след две успешни атаки на кениеца Филип Мейо и блокада на Теодор Тодоров. Играта продължи точка за точка до 8:7 за германците. Постепенно “армейците” дръпнаха с 11:9 след атака на Стефанов и страхотна блокада на Тодоров. Гостите изравниха при 12:12. Втората техническа пауза дойде при резултат 16:15 за ЦСКА. Волейболистите на Унтерхахинг обърнаха до 18:16 след атака на Макс Гюнтьор и блокада на Роберт Хупка. “Червените” изравниха при 20:20. Равенството се запази до 23:23, но Унтерхахинг спечели гейма с 25:23 след атака на Денис Калиберда и блок-аут на Роберт Хупка.

Втората част започна равностойно до 6:6, след което ЦСКА поведе с 8:6 след грешка на Унтерхахинг и отлична блокада на разпределителя Николай Иванов. Гостите веднага изравниха при 8:8 след блок-аут на Роко Сикирич и контра на Роберт Хупка и дори поведе с 10:8. "Червените" обърнаха за 14:13. Гостите от Германия обаче отново излязоха напред в резултата при 16:15. Играта продължи точка за точка до 22:21, след което разликата набъбна на 23:21 след блок на Портуондо срещу Сикирич. “Армейците” запазиха преднината си и затвориха гейма при 25:22.

Третата част започна равностойно. Двата отбора си разменяха по 1-2 точки и едва след десетата ЦСКА дръпна напред. Техническото прекъсване дойде при 16:11 в полза на “армейците”. Постепенно съперникът намали и изравни при 20:20 след грешка на съдията. Немците поведоха с 22:20 и прекъсването на Сашо Попов не помогна. Стигна се до 21:24 в наш ущърб. “Червените” спасиха два геймбола за 23:24, но не успяха при третия.

И четвъртият гейм тръгна точка за точка, но ЦСКА набра актив и прекъсването дойде отново при 16:11. Съперникът намали на 15:18. В този момент феновете на българския тим запяха националния химн, което доведе до нова точка -19:15. Унтерхахинг спечели следващите две и Сашо Попов поиска прекъсване. То доведе до резултат и “армейците” поведоха с 21:17. ЦСКА държеше лидерството, но се стигна до 23:21 в наша полза и треньорът отново взе почивка. След страхотна атака на Портуондо стигнахме до 3 геймбола. Немците отразиха първите две с атака през центъра и хубав удар по диагонала. В решителния момент Филип Мейо реализира и ЦСКА взе гейма.

Първата точка в тайбрека бе за нашия тим след дълго разиграване и липса на реакция от страна на съдията. Двата тима си размениха по една успешна атака – 2:1 за ЦСКА. Със страхотна блокада ба Портуондо нашите дръпнаха с 3:1. С ас на резервата Валтерс Рама увеличихме преднината – 4:1. Портуондо се възползва от добър сервис на латвиеца и слабо посрещане и бутна топката в полето на Унтерхахинг – 5:1. Шестата точка за нашите бе на след сервис на Рама, но при следващият му опит съперникът намали – 2:6. Последва размяна на точките - 7:3. Немците сгрешиха при сервис и ни подариха осмата точка. С отлична игра на Рама взехме и следващото разиграване – 9:3. Десетата точка в наша полза дойде веднага, а след това поведохме с 11:3 благодарение на Евгени Иванов. Гостите успяха да вземат точка, но пратиха сервис в аут – 4:12. След размяна на точки дръпнахме с 13:5. Вместо ние Унтерхахинг взе четири точки за 9:13 заради лошото посрещане на тима ни. Сашо Попов поиска прекъсване. Най-после Мейо реализира 14-ата точка. Подарихме точка със сервис за 10:14. 15-ата точка обаче дойде веднага след атака на Мейо.

ЦСКА - Унтерхахинг 3:2 (23:25, 25:22, 23:25, 25:23, 15:10)

ЦСКА: Николай Иванов, Филип Мейо, Ивайло Стефанов, Ясер Портуондо, Теодор Тодоров, Евгени Иванов - Теодор Салпаров-либеро
Треньор: Александър Попов

Унтерхахинг: Хоуб Ден Бур, Роко Сикирич, Рой Фридрих, Денис Калиберда, Роберт Хупка, Макс Гюнтьор - Фердинанд Тиле-либеро
Треньор: Берти Голф