Лидерът в класирането на Суперлигата ЦСКА спечели и втория си мач на турнира за купа “Филипови”. “Червените” победиха с лекота домакина на надпреварата Арда с 3:0 гейма (25:20, 25:16, 25:12).

И двамата треньори си позволиха доста експерименти със своите състави в този мач. Александър Попов даде почивка на Ивайло Стефанов и Даниел Пеев, а след това в хода на срещата извади и Николай Иванов и Филип Майо. Иван Халачев стартира с титулярите, но също започна да ги вади от игра един по един и в третия гейм на терена бяха вече само най-младите момчета.

Теодор Тодоров от ЦСКА отбеляза 10 точки и стана топреализатор на мача. Централен блокировач стана най-резултатен и в тима на Арда - Младен Кавалджиев завърши с 9 точки./БЛИЦ