ЦСКА разгроми “Левски” с 3:0 гейма (25:19, 25:16, 25:18) в мач от 4-ия кръг на първенството по волейбол. “Червените” бяха с класа над съперника и се справиха без проблеми точно за 60 минути. След успеха ЦСКА излезе на второ място във временното класиране с 4 победи и геймова разлика 12:3. Лидер е Марек Юнион Ивкони с 4 успеха от 4 двубоя, но дупничани имат геймова разлика 12:0. "Левски" остана на 10-о място с 1 победа и 3 загуби.

Шампионите поведоха набързо с 4:1 след 3 последователни блокади. Ясер Портуондо завърши атаката си по диагонала за 5:2. "Червените" бяха лидери при първото техническо прекъсване - 8:4. Левски Волей намали до 7:9 след няколко отлични сервиса на Венцислав Рагин. Разликата от 2 точки се запази до 9:11, когато Венцислав Трифонов завърши мощна атака през центъра. ЦСКА дръпна с 14:10 и това принуди Николай Желязков да вземе прекъсване за "сините". ЦСКА запази разликата при второто техническо прекъсване - 16:12. С много спокойна игра ЦСКА запази преднината си от 4 точки до 20:16. Тук на началния удар застана Евгени Иванов - Пушката, който заби ас за 21:16. Атака на Ясер Портуондо доведе резултата до 22:17. Единична блокада на Венци Рагин намали резултата до 19:23. ЦСКА спечели лесно първата част с 25:19.

Домакините от Левски Волей започнаха втората част напълно равностойно срещу ЦСКА и поддържаха равенството в резултата до 7:7. Бърза атака през центъра на Евгени Иванов донесе преднина от 1 точка 8:7 за "червените" при първото техническо прекъсване. Постепенно ЦСКА успя да поведе с 4 точки при 16:12 и продължи да увеличава разликата. Атака на разпределителя Николай Иванов направи 20:13. Спокойно "червените" взеха и втората част с 25:16.

ЦСКА поведе в началото на 3-ия гейм с 5:3 след атака на латвиеца Валтерс Рама, който замени Ивайло Стефанов. Бърза атака през центъра на Венци Рагин и Левски Волей намали до 5:7. Волейболистите на ЦСКА вдигнаха оборотите и набързо поведоха с 15:9. След това "сините" стабилизираха посрещането и играта си и намалиха до 13:16. Разликата от 3 точки се запази до 16:19, когато Евгени Иванов сгреши сервиса за ЦСКА. При следващата атака през центъра Евгени Иванов се реваншира - 20:16. Отново Евгени Иванов - Пушката изведе ЦСКА с 6 точки напред при 23:17. Победната точка за ЦСКА в мача записа Валтерс Рама - 25:18 и 3:0 гейма./БЛИЦ

Левски - ЦСКА 0:3 (19:25, 16:25, 18:25)