Волейболистите на ЦСКА бяха разбити от водения от Силвано Пранди италиански Андреоли (Латина) с 0:3 (17:25, 14:25, ) в столичната зала „Христо Ботев” в първа среща от 1/16-финалите за Купата на ЦЕВ.

Двубоят започна добре за „червените”, които поведоха с 2:0 и 3:1 в първия гейм. Все пак гостите успяха да изравнят при 7:7, но след това ЦСКА поведе с 8:7 след първата техническа пауза. Геймът продължи да се води точка за точка, а „армейците” губеха с 15:16 след втората техническа пауза. Ивайло Стефанов изравни до 16:16 с удар по блокадата. Латина поведе с 18:16 и Александър Попов взе прекъсване за ЦСКА. Атака в Аут на Иво Стефанов качи аванса на италианците на 4 точки при 16:20. Якуб Ярош блокира атака на Стефанов и Латина поведе с 22:16. Латина стигна до успех в първата част с 25:17 след две поредни единични блокади на Якуб Ярош срещу атаки на Ивайло Барутов.

В началото на втория гейм „червените” отстъпваха с 1:3, но Ивайло Барутов съумя да изравни при 3:3. Бранимир Грозданов направи 4:3, а след блокаут на Кирчев ЦСКА поведе с 5:3. „Армейците” водеха с 8:7 при първата техническа пауза. Последва обрат и Латина поведе с 12:10 след атака на Якуб Ярош. Двоен италиански блок доведе преднината до 14:10. Ярош заби по диагонала и Латина поведе 16:12 при второто техническо прекъсване. Латина поведе с 21:14, а след блокада италианският тим спечели с 25:14 втората част

ЦСКА поведе в началото на третия гейм с 4:1 след няколко поредни грешки на гостите. Андреоли изравни при 4:4 след единичен блок на Кармело Гипо срещу атака на Иван Крачев. Възпитаниците на Силвано Пранди поведоха с 8:6 при първата техническа пауза. ЦСКА се опита да се върне в мача, но изоставаше с 13:16 преди второто техническо прекъсване. „Червените“ намалиха до 19:21. Последва блок с една ръка на Краси Георгиев – 20:21. След атака в аут на Георгиев Латина поведе с 23:20. Ивайло Стефанов намали до 21:24. Йерун Раувердинк заби последната точка в гейма за 25:21 и в крайна сметка „червените” загубиха с 0:3 гейма.

ЦСКА – Андреоли (Латина) 0:3 (17:25, 14:25, 21:25)
ЦСКА: Георги Сеганов, Ивайло Барутов, Ивайло Стефанов, Велизар Кьосев Петър Кирчев, Красимир Георгиев - Бойко Бонев-либеро (Иван Крачев, Велизар Кьосев)
Старши-треньор: Александър Попов
Андреоли (Латина): Даниеле Сотиле, Якуб Ярош, Андреас Фрагос, Йерун Ройвердинк, Кармело Джито, Питер Верхеес - Салваторе Росини-либеро
Старши-треньор: Силвано Пранди.