ЦСКА се върна на първото място в Суперлигата по волейбол за мъже, след като победи като гост в собствената си зала "Васил Симов" Лукойл Нефтохимик. „Червените” се наложиха с 3:1 гейма (25:18, 25:19, 20:25, 30:28) в отложен мач от 13-ия кръг на Националната волейболна лига. Мачът се игра в София по взаимно съгласие на двата клуба.

Треньорът на “армейците” Сашо Попов даде почивка на разпределителя Николай Иванов. Силно на неговото място се представи Георги Манчев. В мача не игра и Евгени Иванов, а Филип Мейо бе на терена само в първите два гейма.

Малко изненадващо най-резултатен за шампионите е Теодор Тодоров с 18 точки. Симеон Александров от Лукойл реализира 22 точки.

Във вторник ще се изиграе последния кръг от редовния сезон при мъжете, където един срещу друг ще се изправят първия срещу втория в Суперлигата – ЦСКА и Пирин Балканстрой (Разлог).