Волейболистките на ЦСКА спечелиха първото за сезона Вечно дерби в Демакс лигата след феноменален обрат срещу домакина Левски София с 3:2 (21:25, 17:25, 25:22, 25:21, 15:13) в двубой от втори кръг на шампионата. "Червените" изиграха втори пореден петгеймов мач, след успеха над Дея миналата седмица.

"Червените" взеха превес отначало (2:0 и 4:1), след което домакините от Левски се доближиха (4:5). Момичетата на Юлия Иванова обаче не се отказаха и отново излязоха напред (9:6). Левски обаче влезе в серия и обърна за 13:9, не допускайки повече съпротива. До края волейболистките на ЦСКА не можаха да се върнат в игра и съперникът поведе в мача.

Момичетата на Петър Шопов бяха пълен хегемон във втория гейм и без проблем увеличиха аванса си след 25:17.

В третата част двата тима бяха равностойни до 7:7, след което "червените" поеха инициативата. Те поддържаха преднината си и след средата на частта, въпреки предприетите смени от щаба на Левски. В самия край на гейма на терена (17:24) се появи младата Рая Млякова, която с отличния си сервис намали дистанцията до едва две точки (22:24). Опитът на състезателките на Юлия Иванова обаче надделя и те спечелиха частта с 25:22.

Равностойна бе играта и в решителния четвърти гейм. Постепенно гостенките набраха инерция и поддържаха темпото до средата, след което резултатът бе изравнен (12:12). В ключовите моменти левскарките успяха да останат на точка от противника (18:19 и 19:20), но не можаха да го преодолеят.

Така мачът влезе в тайбрек, в който двата тима се догонваха отначало, след което "сините" взеха превес (5:3 и 6:4). Положението обаче не се запази дълго, интригата се завърна отново - борбата бе за всяка топка и всяка точка. След 10:10 домакините набраха инерция, но отново съперникът не позволи да се откъсне. Представителките на "армейците" дори имаха гейм и мачбол (14:13), и спечелиха срещата след 15:13 и крайното 3:2 гейма.

След успеха си ЦСКА заема втората позиция във временното класиране с 4 точки (2 победи). "Сините" пък са трети със същия актив, но баланс от 1 победа и 1 загуба.

В следващия кръг ЦСКА среща УВК Хектор, на 3 ноември (петък) в 16:00 ч. Левски излиза срещу Дея спорт (Бургас), на 5 ноември (неделя) в 18:00 часа.