ЦСКА загуби първи мач във волейболния шампионат за жени от почти две години насам. Шампионките бяха надиграни от Марица с 3:2 гейма (26:24, 25:10, 22:25, 22:25, 15:11) в дербито на шампионата, което се падна в 10-ия кръг. Залата в комплекс "Лаута" се оказа тясна, а да подкрепят домакините бяха дошли отговорникът за спорта в града Георги Титюков и спринтьорката Тезджан Наимова.

Силният тим от Пловдив започна отлично мача. След труден успех в първия гей, във втория “червените” взеха само 10 точки. Постепенно те наложиха своя стил и успяха да изравнят – 2:2 гейма. В тайбрека обаче подкрепяни от своята агитка маричанки успяха да извоюват престижния успех.

През сезона досега “армейците” имаха само един загубен гейм от 9 мача, като победиха Марица с 3:0 във финала за Купата на България. “Червените” за последно записаха поражение в мач от шампионата през март 2009 година. Миналия сезон те взеха титлата с 14 победи от 14 срещи./БЛИЦ