Лидерът след редовния сезон Нефтохимик 2010 (Бургас) победи като гост ЦСКА с 3:1 (20:25, 25:22, 25:20, 25:22) и намали изоставането си в полуфиналната серията на мъжкото волейболно първенство на България.

"Червените" водят с 2:1 победи, играе се до три успеха в пет мача, а четвъртата среща е утре от 20.00 часа отново в София.

Играчите на ЦСКА спечелиха първия гейм, но в следващите три бургазлии доминираха и направиха обрат, за да запишат първа победа в серията.

Домакините бяха водени от Александър Симеонов, след като старши треньорът Александър Попов беше наказан по време на втория двубой в Бургас и изгледа мача от трибуните.

Най-резултатен за успеха беше Аксел Трухчев с 23 точки, с 18 точки се отчете Матей Михайлович.

За "червените" Димитър Димитров реализира 18 точки, а 12 точки добави Симеон Александров.