ЦСКА регистрира трета поредна загуба в тазгодишното издание на Шампионската лига по волейбол. Белгийският Нолико (Маасейк) победи като домакин „армейците” с 3:1 (25:27, 25:16, 25:22, 25:20) в мач от третия кръг на Група "А".

Сблъсъкът започна равностойно, но все пак ЦСКА имаше две точни преднина при първото техническо прекъсване, дошло при 8:6 в полза на българския тим след блокада на Светозар Иванов. Домакините от Нолико опитаха да изравнят играта, но при втората техническа пауза вече изоставаха с три точки – 13:16 след бърза атака през центъра на Зарко Иванов. ЦСКА допусна изравняване при 24:2, но след взетото прекъсване от Александър Попов „армейците” спечелиха първата част с 27:25 след атака на Ивайло Стефанов и блокада на Халдън.

Още от началото на втората част волейболистите на Нолико взеха инициативата и поведоха с 8:5 при първото техническо прекъсване. Надмощието на белгийския тим продължи и той увеличи преднината си при 12:7, а втората техническа пауза дойде при 8 точки преднина за домакините – 16:8. След това влезлият като резерва за българския тим Владислав Александров стъпи накриво и се контузи. До края на гейма домакините нямаха никакви проблеми и в крайна сметка спечелиха с 25:16, за да изравнят резултата в мача.

Третата част бе изключително равностойна. ЦСКА имаше преднина от само една точка при първото техническо прекъсване – 8:7. Последва обрат за домакините и те поведоха с 16:12 след втората техническа пауза. След това Нолико не изпусна инициативата и затвори гейма при 25:22, за да поведе с 2:1 гейма в мача.

В заключителния четвърти гейм „армейците” взеха инициативата в началото и дори поведоха с 8:4 при първата техническа пауза. След това обаче възпитаниците на Александър Попов се разконцентрираха и допуснаха пълен обрат до 15:16 при второто техническо прекъсване. От тук до края домакините с подкрепата на публиката успяха да приключат гейма при 25:20 в своя полза и да спечелят мача с 3:1 гейма.

След победата си Нолико излезе начело в Група "А" със 7 точки след 2 победи и една загуба. ЦСКА остана на последната четвърта позиция без точков актив след трите си поредни загуби. Утре вечер в другия мач от групата Ираклис (Солун) приема турския Аркас Спор.Гърците са втори във временното класиране с 5 точкислед 2 победи, а Аркас Спор е трети с 3 пункта след победа и загуба до момента.

Нолико (Маасейк) - ЦСКА 3:1 (25:27, 25:16, 25:22, 25:20)

Нолико: Херманс Еглескалнс, Кевин Клинкенберг, Матиас Валкиерс, Питер Верхеес, Симон Ван Де Вурде, Нейтън Вунембайна - Берт Дерконинген-либеро
Старши-треньор: Витал Хейнен

ЦСКА: Николай Иванов, Ивайло Стефанов, Евгени Иванов, Джейсън Халдън, Велизар Кьосев, Светозар Иванов - Антон Василиев-либеро.
Старши-треньор: Александър Попов.