ЦСКА записа четвъртата си победа през сезона в шампионата на България по волейбол при жените. "Червените" наложиха волята си над Марица 2022 в двубой от петия кръг на първенството, след като трябваше да покажат характер, за да стигнат до труден успех с 3:2 (25:16, 20:25, 27:25, 22:25, 15:12) гейма.

В зала "Васил Симов" ЦСКА проведе мач с две лица. Двубоят премина на приливи и отливи, като столичанки редуваха силни изяви с колебливи такива. Когато срещата трябваше да се реши, "червените" съумяха да покажат воля и да вземат ценни две точки в битката за водещите позиции в класирането.

Столичанки са на второ място в класирането с 9 точки, докато Марица 2022 е на петата позиция.

В събота Хектор е домакин на Левски София, а в неделя шампионът Марица Пловдив гостува на Дея спорт.