ЦСКА спечели юбилейната си 20-а титла от първенството по волейбол за жени. “Червените” успяха за защитят трофея си от миналата година след две победи над Марица във финалния плейоф и за втора поредна година правят дубъл. Като домакин столичанки взеха първия мач с 3:1 гейма, а днес победиха и като гост със същия резултат - 25:17, 25:20, 25:27, 25:22. Двубоят в пловдивската зала “Олимпиада” бе игран през над 1000 зрители.

В първия гейм шампионките започнаха отлично и поведоха с 11:4. Техническата пауза дойде при 16:9 в полза на гостуващия тим, като разликата се запази до края и ЦСКА спечели с 25:17.

Втората част бе по-равностойна, като в началото двата тима си разменяха точки. Постепенно “червените” започнаха да трупат преднина и на паузата водеха с 16:10. След размяна на точки и без драматични ситуации ЦСКА взе гейма с 25:20.

Марица показа, че е достоен опонент на шампиона и в третата част най-голямата разлика бе 4 точки в полза на “армейките”, която бързо бе стопена. Пловдивчанки стигнаха до геймбол при 24:23, но ЦСКА го отрази. След нови два опита домакините взеха гейма с 27:25 и намалиха на 1:2.

Последната част бе копие на третата, но този път в края състезателките на Юлия Иванов бяха по-концентрирани и не допуснаха изненада – 25:22.

Това е втори пореден силен сезон за ЦСКА. Отборът допусна само една загуба в редовния кръг от шампионата, като от 14 мача даде само 5 гейма на съперничките си. Тимът на Юлия Иванова завоюва и Купата на България.

Това е 14-и дубъл за отбора след тези от 1979, 1982, 1983, 1985, 1986, 1988, 1989, 1993, 1995, 2000, 2004, 2008 и 2010 година.

Марица: Мария Димитрова, Ани Радичева, Марина Ковачева, Цветелина Николова, Диана Малинова, Борислава Янкова, Ивелина Монова-либеро (Мира Тодорова)

ЦСКА: Нора Богданова, Лора Китипова, Мария Каракашева, Габриела Цветанова, Христина Русева, Ралица Василева, Патрисия Йончева-либеро