Волейболният ЦСКА победи Пирин (Разлог) с 3:2 (23:25, 25:16, 29:27, 20:25, 15:11), в третия мач от четвъртфиналите на Купа България при мъжете и се класира за полуфиналите. Утре “армейците” ще срещнат победителя от мача КВК Габрово (Габрово) – Арда (Кърджали).

Благодарение на опитните Ивайло Стефанов и Петър Кирчев, които поеха тежестта в атака, отборът на ЦСКА поведе с 2:1 гейма, но в четвъртата част пиринци отново се вдигнаха на щурм и взеха инициативата. Треньорът Александър Попов даде почивка на Стефанов, а волейболистите от Разлог удържаха преднината си и стигнаха до тайбрек.

В тайбрека “червените” имаха преимущество от началото, като поведоха с 4:3, а след три поредни грешки на пиринци в атака, армейците увеличиха преднината си на 7:3. Въпреки, че волейболистите от Разлог се съвзеха и намалиха пасива си до 10:11, в крайна сметка “армейците” успяха да удържат фронта и да спечелят тайбрека и мача.