Отборът на ЦСКА (София) стана шампион на България за 2012 година в Държавното първенство за девойки младша възраст, съобщава BGVolleyball.com. “Червените” надделяха над Марица (Пловдив) във финала с 3:1 (25:18, 23:25, 26:24, 25:19) и триумфираха с титлата.

Първият гейм премина под диктовката на ЦСКА. Много силно за домакините игра Гергана Димитрова, която, освен че тормозеше пловдивчанки с набезите си в нападение, постигна и два аса. Разпределителката Кристина Кръстева обаче беше тази, която с три поредни аса в края на гейма го затвори по впечатляващ начин при 25:18 за Червените.

С хубав сервис и разнообразна атака Марица поведе убедително във втория гейм, но постепенно ЦСКА изравни и дори поведе, благодарение на успешните атаки на Веселина Григорова и добрата игра на червената блокада. Все пак пловдивчанки не се предадоха и бяха по-концентрирани в края на гейма. След чудесни изяви на Силвана Чаушева те отново поведоха в резултата, а Силвия Андреева заби последната точка за 25:22.

Третата част беше доста равностойна, като Жълтите поддържаха лека преднина през почти цялото време. Мирела Шахпазова даде възможност и на Пролетка Иванова, и на Силвия Андреева, и на Силвана Чаушева да се изявят като отлични нападателки. Благодарение обаче на фантастичната игра на Гергана Димитрова, ЦСКА не изостана много в резултата. След 23:20 за Марица две точки на Димитрова и два аса на Кристина Кръстева донесоха геймбол на Червените, а след малко отново Димитрова затвори при 26:24 за домакините.

ЦСКА поведе и в четвъртата част, а Марица се втурна да ги гони. Един ас на Силвия Андреева щеше да възстанови равновесието на терена, но първият съдия отчете сервис в аут и това като че ли подряза крилцата на пловдивчанки. Те позволиха на ЦСКА да продължи да има инициативата, но с добри изяви на Силвана Чаушева в нападение и на блокада Жълтите не изостанаха с много. В заключителните моменти на гейма отново се прояви позагубилата се за момент от началото на гейма Гергана Димитрова и направи онези важни точки, които осигуриха крайния успех на софиянки.

Гергана Димитрова стана топреализатор на мача с 24 точки. Съотборничката и Веселина Григорова добави 16 за победителките, а Кристина Кръстева впечатли с 6 аса.

Пролетка Иванова бе най-резултатна за Марица с 16 точки, като Силвия Андреева и Силвана Чаушева добавиха по 15 точки.

ЦСКА - МАРИЦА (ПЛОВДИВ) 3:1 (25:18, 23:25, 26:24, 25:19)