ЦСКА и Виктория Волей (Пловдив) се класираха за финала на държавното първенство по волейбол за юноши младша възраст, което се провежда в Казанлък.

До този развой се стигна, след като двата тима победиха своите съперници на полуфиналите в надпреварата, което им даде право да спорят за титлата за тази възраст. В първия полуфинал Виктория Волей постигна сравнително лесна победа над Казанлък с 3:0 гейма (25:23, 25:18, 25:11). След първия оспорван гейм, в останалите две части пловдивчани диктуваха изцяло играта, съобщава Viasport.bg. Така те преклониха съперника, като в третата част оставиха домакините два на 11 точки.

Във втория полуфинал от програмата се получи оспорван мач, като ЦСКА успя да се наложи над Марек с 3:1 гейма (25:16, 23:23, 12:25, 25:23) и с този успех да достигне до спора за златото. Финалът е от 17:00 часа днес в зала "Казанлък".