ЦСКА постигна 11-ата си победа от началото на сезона в Националната волейболна лига за жени, след като спечели категорично с 3:0 гейма (25:17, 25:19, 25:21) при визитата си на Марица 2022 в Пловдив.

С успеха „червените“ временно изпревариха Левски на втората позиция в класирането и вече са с актив от 29 точки, но и с мач повече от „сините“. Марица 2022 е шести в подреждането с 12 точки, колкото има и Дея спорт (Бургас).

Двубоят в зала „Колодрума“ започна равностойно и двата тима вървяха точка за точка. Домакините първи успяха да отворят преднина от 3 точки при 11:8, която обаче „червените“ веднага заличиха и поведоха със 17:14. Стигна се до 20:15 в полза на ЦСКА и отборът, воден от Юлия Иванова, не изпусна аванса си, за да спечели първата част с 25:17.

Вторият гейм отново стартира с поделено надмощие. Постепенно обаче столичният тим взе инициативата и излезе напред в резултата - 14:11. „Червените“ поддържаха преднината си със силен сервис и стабилна игра в защита и така взеха и втората част след 25:19.

Марица 2022 взе ранен аванс от 5:1 в началото на третия гейм, но ЦСКА изравни до 8:8. Стигна се до 18:16 за гостите от София, които в заключителните моменти на гейма показаха по-голяма концентрация, за да затворят мача след 25:21.

По-късно днес в друга среща от 12-ия кръг шампионът Марица (Пловдив) посреща Дея спорт.