Женският отбор на ЦСКА (София) постигна победа с 3:1 (25:15, 25:27, 25:23, 25:17) над Славия (София) в зала "Васил Симов", в първи четвъртфинален мач от плейофите за титлата в първенството на НВЛ-Демакс+.

Славия поведе в първия гейм, но след серия от обрати домакините го затвориха убедително с 25:15.

На свой ред "белите" направиха обрат в края на втория гейм и го взеха с 27:25.

В третата част се играеше точка за точка до самия край, но след мини-серия на Поли Нейкова от сервис, домакините поведоха, а Ралина Дошкова фиксира крайното 25:23.

Четвъртата част започна по-добре за Славия, но след четири поредни сервиса на Ралина Дошкова ЦСКА обърна до 12:10. Постепенно домакините увеличиха аванса си, за да се поздравят с успех в първия си плейофен мач.

Мач №2 от тази серия е в зала "Панайот Пондалов" на 12 март (събота) от 16:00 ч.