ЦСКА спечели за 19-и път Купата на България по волейбол. На финала в зала “Христо Ботев” “армейците” победиха трудно с 3:2 гейма (26:24, 25:19, 23:25, 15:4) Пирин (Разлог) и взеха трофея за трета поредна година. В този мач Пирин показа, че е основният конкурент на “червените” тази година. Момчетата от Разлог затрудниха максимално по-класния тим на ЦСКА.

“Армейците” започнаха малко по-добре, но постепенно Пирин изравни играта и поведе с 14:11, след два аса на младия национал Николай Пенчев. След атака на Йордан Желязков техническата пауза дойде при 16:13 за тима от Разлог. След нея шампионите започнаха да стопяват разликата и с ас на ветерана Ивайло Стефанов намалиха до 18:19. С отлични изяви на Мейо и Портуондо “армейците” сътвориха обрат – 20:19. Пирин съумя да изравни при 24:24. ЦСКА спечели гейма след грешка от сервис на Костадин Гаджанов и ас на Стоян Самунев.

Втората част започна с повече концентрация от играчите в червено. Прекъсването бе при 16:12, след което Пирин намали до 15:16. Момчетата на Сашо Попов набързо направиха разлика – 23:18, след което затвориха гейма при 25:19.

С размяна на точки започна третата част. С два хубави сервиса на Светослав Гоцев Пирин поведе с 2:0, но националът сбърка за 2:1. Разлика така и не се получаваше, като едва при 9:7 тя стана 2 точки в полза на ЦСКА. При 10:10 отново имаше равенство. “Червените” дръпнаха с 14:11, а “сините” намалиха – 13:14. Мейо реализира страхотна точка и прекъсването бе при 16:13. След него момчетата на Мирослав Живков изравниха – 16:16. Двата тима продължиха да се гонят и отново имаше равенство при 20:20. При 22:22 имаше прекъсване в полза на Пирин, след което тимът дръпна с 23:22 и Сашо Попов също поиска пауза. Мейо донесе поредно равенство – 23:23. Със страхотна атака на Пенчев тимът от Разлог направи 24:23 и след грешка на Ивайло Стефанов взе гейма. В края на частта Валтер Рама замени уморения Портуондо, но отново не се представи на ниво.

Четвъртата част започна с предимство на Пирин – 6:3. Попов реагира и пусна Николай Иванов на мястото на Манчев. ЦСКА изравни до 7:7. Тимът на Мирослав Живков пак поведе 12:9. Пирин продължи да води – 14:11. “Червените” стигнаха до 14:14, но на паузата губеха с 14:16. Стигна се до 18:18, след което шампионите дръпнаха 20:18. Разликата бе стопена – 22:22 и 23:23. Пирин първи стигна до геймбол, а на терена се появи Евгени Иванов. Пушката веднага реализира за 24:24. Филип Мейо прати сервис в аут и Пирин взе гейма.

В тайбрека ЦСКА разби съперника с 15:4 за по-малко от десетина минути. “Червените” дръпнаха с 3:0, а след това и със 7:0 след нови две атаки на Стефанов и Филип Мейо и две грешки на Пирин. Размяната на полетата дойде при 8:0 след атака в аут на Благовест Кантранджиев. "Червените" спокойно спечелиха тай-брейка с 15:4 след бърза атака през центъра на Евгени Иванов.

В събота (2 април) започват плейофите в шампионата. ЦСКА играе с Калиакра, с Пирин среща КВК Габрово./БЛИЦ

ЦСКА - ПИРИН БАЛКАНСТРОЙ 3:2 (26:24, 25:18, 23:25, 24:26, 15:4)