Новакът във волейболното първенство Бургас 2007 спечели гостуването си на ЦСКА с 3:2 (25:14, 16:25, 18:25, 25:20, 15:11) в мач от 9 кръг женското първенство, който протече при редица обрати в резултата. Това е четвъртата победа на тима от Бургас от началото на сезона и с 11 точки заема пето място в класирането. ЦСКА временно остава на трета позиция преди изиграването на другите мачове от кръга.

ЦСКА взе аванс в първия гейм, но постепенно гостенките влязоха в ритъм. Капитанката на тима Диана Филипова помогна на тима да поведе с 21:11 след дълга серия от сервиси. Това се оказа достатъчно, за да може да бъде спечелена първата част.

„Червените“ поведоха в началото на втория гейм. Бургас 2007 отново опита да обърне резултата, но първата част не беше повторена и домакините спечелиха с 25:16 и изравниха резултата. Бургас поведе с 5:1 в третия гейм, но волейболистките на ЦСКА успяха бързо да наваксат и постепенно да обърнат и да спечелят с 25:18.

В четвъртия гейм Бургас 2007 поведе с 3:0, но постепенно ЦСКА навакса изоставането и при първото техническо прекъсване поведе с 8:7. Гостенките не се предаваха и отново поведоха - този път с 13:8. Те дори увеличиха преднината си на 20:12. Въпреки опитите на Силвия Кьосева да затрудни съперника със сервис, Бургас направи 25:20. Така се стигна до тайбрек, в който волейболистките на Бургас 2007 започнаха вихрено в решителната част и успяха да запазят преднината си, за да ликуват със сладката победа.