Италианският волейболен първенец Тренто се класира за четвъртиналните плейофи на Шампионската лига. В осминафинал-реванш италианският тим се наложи с 3:1 (25:23, 25:19, 26:28, 25:23) над белгийски Нолико (Маасейк). На Тренто му бяха необходими два гейма след победата с 3:1 в първия мач. След като си осигуриха класирането, треньорът на тима Роберто Серниоти даде почивка на част от играчите си, сред които и българския диагонал Цветан Соколов. Въпреки че игра само два гейма Соколов реализира 13 точки, колкото и аржентинският му съотборник Себастиан Соле. Португалецът Алекс Ферейра добави 12. Унгарецът Давид Шабо, който се появи на мястото на Цветан Соколов, записа 11 точки. Топ реализатор в двубоя стана аржентинецът от Нолико Федерико Перейра, който заби 24 точки.

Съперник на Трентино в последната фаза преди финалната четворка в Анкара е руският Белгорье (Белгород), който се наложи с 3:0 (25:22, 25:19, 25:16) над Будванска Ривийера (Будва). С 19 точки най-резултатен стана германският национал Гьорги Грозер, а звездата на тима Дмитрий Мусерский добави 14./БЛИЦ