Цветан Соколов и Тренто записаха втори пореден успех в италианската Серие А1. Отборът надигра с 3:0 (26:24, 25:21, 25:18) новака Експривиа (Молфета). Най-оспорван бе първият гейм, но след това домакините нямаха особени трудности да запишат чиста победа. Българският ас на Тренто реализира 16 точки и си заслужи признанието за MVP в мача. 12 точки добави съотборникът му Филипо Ланца, а капитанът Емануеле Бирарели остана с 10. Соколов става MVP във втори пореден мач на Трентино в италианския шампионат. Най-резултатен в двубоя бе нападателят на гостите Джулио Саби, който заби 21 точки. Тренто продължава да е с пълен актив от точки и мач по-малко (срещу Андреоли), който бе преместен заради ангажиментите на тима на Цецо Соколов и компания по време на Световното клубно първенство в Бразилия. Лидер е тима на Кучине Лубе Банка Марке (Мачерата) с 9 точки и без загубен гейм до момента./БЛИЦ