Цветан Соколов и Бре Банка Ланути (Кунео) постигнаха пета поредна победа в група G на Шампионската лига по волейбол. Отборът надви с 3:0 (25:16, 25:22, 25:16) френския Араго (Сет) като гост. По този начин Кунео се класира за плейофите кръг преди края на груповата фаза.

Треньорът на италианския тим Роберто Пиаца даде почивка на трима от основните си играчи - сръбския разпределител Никола Гърбич, белгийския капитан Вут Вайсманс и опитния център Луиджи Мастранджело. Най-резултатен за пореден път стана Соколов, който реализира 20 точки. Съотборниците му Олег Антонов и Андреа Роси добавиха по 9 точки. В другия мач от групата, игран във вторник вечерта, румънският Ремат (Залъу) загуби от Асеко (Ресовя, Полша) след 0:3 (24:26, 24:26, 22:25).

В класирането Бре Банка Ланути води с 15 точки, пред Асеко с 9, Араго с 4 и Ремат с 1./БЛИЦ