Българските волейболисти се представиха много силно в дербито между носителя на Купата на Италия Тренто и шампиона Кунео. Тимът на Радостин Стойчев победи с 3:2 гейма (25:21, 12:25, 24:26, 25:23, 22:20).

Най-добър реализатор в срещата е диагоналът на победителите Цветан Соколов, който завърши с 32 точки. Стойчев даде почивка на титулярите си и националът се превърна в основната фигура за успеха. В игра най-после се появи и Валентин Братоев, който добави 19 точки.

За най-добър играч на мача бе избран капитанът на националния ни тим Владимир Николов. Той реализира 30 точки за Кунео.

След срещите станаха ясни и плейофите в Серия “А1”. Тренто играе с Перуджа, а Кунео с Верона. Играе с е до две победи. Другите четвъртфинални двойки са Мачерата – Сислей Тревизо и Монца – Модена.