Волейболният национал Цветан Соколов и вицешампионът на Италия Кучине Лубе (Чивитанова) се спасиса от втора поредна загуба в местната Суперлига. След като паднаха от шампионите от Перуджа в междинния 4-и кръг, Соколов и компания надделяха много трудно и драматично у дома над друг от грандовете Итас (Тренто) с 3:2 гейма (22:25, 25:14, 22:25, 25:20, 15:13) в дербито на редовния 5-и кръг, играно пред близо 4000 зрители в зала "Еуросуоле Форум".

По този начин Лубе остана трети във временното класиране с 4 победи, 1 загуба и 11 точки. Трентинци са четвърти с 3 победи, 2 загуби и 10 точки.

Цецо Соколов изигра поредния си силен мач за Лубе и стана втори по резултатност с 20 точки (1 блок и 61% ефективност в атака) за успеха. Най-резултатен бе кубинецът Йоанди Леал с 21 точки.