Европейското приключение за КВК Габрово завърши драматично след загуба с 1:3 (11:25, 25:21, 25:27, 25:19) като гост на турския Малийе Мили Пиянго (Анкара) в 1/4-финален реванш от втория по сила евротурнир - Купата на CEV.

Тимът на Любомир Герасимор спечели първия мач преди седмица с 3:2 и днес се нуждаеше да спечели поне две части, за да доведе двубоя до „златен гейм“. Габровци можеха да постигнат това в третата част, която турците измъкнаха с 27:25.

Най-резултатен за КВК Габрово бе Станислав Петков - 20 точки (2 аса). За тима от Анкара македонският национал и капитан на тима Никола Гьоргиев също реализира 20 точки, а бившият национал на Германия Маркус Поп добави 19 точки.

В следващия кръг Малийе Мили Пиянго ще играе срещу румънския Томис (Констанца), където играят българите Андрей Жеков, Владислав Иванов и Дмитрий Бахов, а треньор е Мартин Стоев. Това е последното стъпало преди Финалната четворка на турнира, а мачовете са на разменено гостуване от 4 до 13 февруари.