Николай Учиков и Данаил Милушев са единствените българи, чиито отбори се класираха за полуфиналните плейофи във втора италианска дивизия. Техните Палаволо Молфета (Молфета) и БЦЦ-НЕП (Кастелана Гроте) продължават борбата за промоция в Серие А1.

Учиков наниза 20 точки (1 ас, 18 атаки / 62% успеваемост, 1 блокада) и стана топреализатор на мача, спечелен от Молфета с 3:0 (25:15, 25:20, 25:18) като гост на Каридже (Генуа). Боян Йорданов бе най-резултатен за домакините с 9 точки в нападение при 53% успеваемост. Молфета спечели тази четвъртфинална серия с 3:1 победи и ще има за полуфинален съперник отбора на Герарди СВИ (Чита ди Кастела).

БЦЦ-НЕП успя да надделее като гост над Енърджи Рисорсес Карило (Лорето) с драматично 3:2 (25:20, 25:14, 19:25, 21:25, 15:8) и така също затвори серията с 3:1 победи в своя полза, пише bgvolleyball. Милушев влезе в игра от ъгъла през втория и през третия гейм, без да се разпише като реализатор. Отборът от Кастелана Гроте ще се изправи срещу Крейзи Даймънд (Сеграте) в другия полуфинален плейоф. Диамантите отстраниха отбора на Валентин Братоев Глобо БПФ (Сора) също с 3:1 победи, като българският национал не взе участие в последния мач в Сеграте, спечелен от домакините с 3:1 гейма.

Полуфиналните серии също се играят до 3 победи от максимум 4 мача, тъй като по регламент Молфета и БЦЦ-НЕП вече водят служебно с по 1:0 победи в своите серии заради по-високото си класиране от редовния сезон. Тези два отбора ще гостуват в първите срещи на 6 май.