Българският национален отбор по волейбол записа втора победа на престижните турнир Мемориал "Хуберт Вагнер", след като победи Сърбия с 3:2.

Вчера нашите се наложиха над домакина Полша (3:2), а утре от 18:30 играем с тима на Белгия, който загуби с 2:3 от Сърбия в първия си мач. По-късно тази вечер Полша играе с Белгия.

Нашите взеха първия гейм срещу 20 точки за Сърбия, но загубиха втория на 16. В третия играчите на Пламен Константинов бяха повече от категорични - 25:14. Нашите загубиха четвъртия гейм с 22:25 и трябваше да решават всичко в тайбрек. В него българите наваксаха пасив от 6:9 до 14:14, за да се стигне до 16:14 след две успешни блокади на нашите.

БЪЛГАРИЯ: Георги Сеганов, Цветан Соколов, Тодор Скримов, Николай Пенчев, Виктор Йософов, Теодор Тодоров - Владислав Иванов-либеро