Националният отбор по волейбол победи с 3:0 Португалия в първата контрола под ръководството на Камило Плачи. Утре от 17:30 часа в зала "Христо Ботев" е втората проверка между двата тима, а входът за нея е свободен.

Първият гейм започна с предимство за България, като възпитаниците на Камило Плачи успяха да си осигурят аванс от две точки и да го поддържат до 12:10. След това той бе увеличен до 14:10, а накрая разликата набъбна до 25:17.

Във втората част нашите отново дръпнаха напред в резултата, но Португалия изравни до 3:3, след което геймът стана доста оспорван, а България поведе с 2 точки едва преди второто техническо прекъсване. След него “лъвовете” вдигнаха оборотите и в крайна сметка стигнаха до 25:19.

Третата част също беше много оспорвана, като двата отбора вървяха точка за точка почти през цялото време. Едва в края националите ни успяха да увеличат преднината си и да завършат мача след 25:21.

България - Португалия (25:17, 25:19, 25:21)
БЪЛГАРИЯ: Георги Братоев, Цветан Соколов, Тодор Алексиев, Тодор Скримов, Виктор Йосифов, Светослав Гоцев - Мартин Божилов-либеро (Станислав Петков, Николай Пенчев, Данаил Милушев)
Старши-треньор: Камило Плачи.