Кирил Меретев дебютира за своя нов тим – американския Бригам Янг Юнивърсити Кугарс (Прово), в две предсезонни приятелски срещи с канадския Уинипег Уесмен (Уинипег). Студентският вицешампион на САЩ победи своите гости от север и в двата мача.

В първия двубой Пумите бяха категорични и го спечелиха с 3:0 (25:19, 25:15, 25:21). Българският младежки национал игра в единия от геймовете и допринесе за победата с 2 точки от атака при 33% успеваемост. На следващия ден Бригам Янг трябваше да намери пътя от 0:2 гейма до пълния обрат за крайното 3:2 (22:25, 18:25, 25:13, 25:21, 15:11). Меретев отново взе участие само в един от геймовете. Този път първокурсникът от град Съединение се отчете с 1 точка от блокада.

Официалният сезон в конференцията МПСФ (Планинско-тихоокеанска спортна федерация) от колежанският шампионат на САЩ започва утре, на 1 януари, а първият официален мач на Пумите е два дни по-късно, когато те гостуват на Лойола Рамблърс (Чикаго).