България зае престижното осмо място на световното първенство за жени до 19 години. В Осиек нашите загубиха последния си мач от турнира срещу Бразилия с 1:3 (23:25, 16:25, 27:25, 19:25).

В първия гейм двубоят беше много равностоен. Дори имахме преднина накрая, но не успяхме да го затворим. Във втората част ситуацията беше изцяло в полза на Бразилия. Съперникът ни се възползва от наши грешки и поведе с 2:0.

Третата част даде надежда да си тръгнем с победа от мондиала. Много обрати, много драма и накрая победихме с 27:25. За съжаление импулсът от успеха не ни даде достатъчно сили, за да направим пълен обрат. В четвъртия гейм Бразилия отново спечели с 25:19.

Осмото място на световно първенство е поредният успех на българския волейбол при подрастващите през годината.