Женският национален отбор по волейбол на България продължава с ужасяващото си представяне в Лигата на нациите. Кошмарът за „лъвиците“ няма край и те допуснаха 11-а поредна загуба, след като отстъпиха на Русия с 0:3 (20:25, 23:25, 16:25) в мач от група 13, изигран в италианския град Перуджа.

Българките дадоха някакъв отпор на "Сборная" само във втората част, но загубиха в нея с 23:25, докато в първия и третия гейм отстъпиха на 20 и 16.

Най-резултатна за нашите бе Силвана Чаушева с 11 точки, Гергана Димитрова и Мира Тодорова добавиха по 9 точки. За Русия Татяна Юринская бе над всички с 16 точки, а 12 реализира Ксения Парубец.

България остава на незавидното 16-о място с 1 точка, а рускините са 13-и с 10 точки (3 победи, 8 поражения).

Утре е последният двубой на волейболистките ни от групата срещу Южна Корея от 18:00 часа българско време.