Българският волейболен национал Валентин Братоев и Газилек (Аячо) приключиха с участието си в Европа този сезон. Френският тим отпаднаха на 1/8-финалите в турнира за Купата на Европейската конфедерация по волейбол (CEV) след поражение като гост на турския Аркас Спор в Измир с 1:3 (18:25, 25:22, 17:25, 20:25). Аячо бе спечелил в първия мач с 3:2 гейма, но след поражението в реванша отпада от надпреварата.

Валентин Братоев започна като резерва в първия гейм, но впоследствие остана да играя до края на срещата и завърши с 10 точки. Йовица Симовски пък бе най-резултатен за Аячо с 20 точки, а Брет Дайле добави още 13 точки.

Канадецът Гевин Шмит заби 33 точки, а кубинецът Лионел Маршал добави 21 токи за успеха на Аркас, който очаква на 1/4-финалите победителя от двойката ВаЛеПа (Састамала, Финландия) - ЗАКСА (Кендженджин-Кожле, Полша).