Българският национален отбор по волейбол за жени записа важна победа по пътя към финалите на Европейската лига. Момичетата на Драгутин Балтич сразиха Израел като гост с 3:1 гейма (25:13, 22:25, 25:21, 26:24). Мачът продължи час и 17 минути.

След успеха тимът ни остава на първо място в група “Б” с актив от 6 победи и 1 загуба. На второ място е Чехия с 4 успеха и 2 поражения, но отборът играе по-късно с Унгария. Днешният ни съперник - Израел, остава на последна позиция с 1 победа и 6 загуби. Българките спечелиха сребърните медали от Европейската лига миналата година.

Първият гейм започна с няколко точки за Израел, но успяхме да поведем със 7:5 и до края не изпуснахме преднината си. Много силно се представи Елица Василева, която игра за първи път с отбора, тъй като имаше ангажименти с клубния си тим. Ели стана шампионка на Италия. Българките спечелиха първия гейм с 25:13.

Във втория гейм стартирахме успешно, но съперничките изравниха за 13:13. Отново дръпнахме при 16:13, но Израел направи 16:16 и дори направи обрат – 19:18. Постепенно домакините стигнаха до 25:22.

Третият гейм не стартира добре за нас, като в началото губехме с 5:10 точки. Това се оказа временно, тъй като обърнахме развоя в наша полза и спечелихме с 25:21.

Равностойна бе и четвъртата част. В нея двата тима се гонеха и не успяваха да поведат с повече от 1-2 точки. Заключителната част започна с равенство – 20:20. България взе следващата точка след атака на Добриана Рабаджиева и треньорът на Израел Ари Селинджър поиска прекъсване. След него домакините направиха 21:21 и поведоха с 22:21. Последва размяна на точки и България изравни при 23:23. При 24:24 Страшимира Филипова отбеляза и получихме мачбол. След грешка на съперника спечелихме мача.

БЪЛГАРИЯ: Диана Ненова, Елица Василева, Таня Събкова, Ева Янева, Христина Русева, Страшимира Филипова - Мария Филипова-либеро