След като не игра в последните два мача на своя Фрийдрихсхафен (Фридрихсхафен), българският диагонал Венцеслав Симеонов отново бе титуляр за германския гранд при гостуването на 1861 Ротенбург (Ротенбург-ам-Некар) в среща от Бундеслигата.

Фрийдрихсхафен загуби с 2:3 гейма (22:25, 25:18, 23:25, 25:17, 15:17) след 2 часа и 9 минути игра като пловдивчанинът не бе на терена през решаващия пети гейм.

В първите четири части Венци Симеонов отбеляза 15 точки (13 атаки, 2 блокади). Валентин Братоев не бе в групата на гостите за мача.

В предишните си срещи, без Венци Симеонов, Фрийдрихсхафен загуби като гост от Мителдойчланд (Шпергау) с 0:3 (23:25, 28:30, 23:25) и победи у дома Нетцхопърс (Кьонигс Вустерхаузен - Бестензее) с 3:1 (25:21, 25:16, 18:25, 25:19). Отборът остава на трето място в класирането с 12 победи от 17 мача, а в следващия си мач посреща втория Дженерали Хахинг (Унтерхахинг) на 10 февруари.