Трета поредна победа и общо четвърта от началото на сезона в италианската Серия А1 записа женският волейболен Виченца с разпределителката Лора Китипова. Това стана след драматичен успех с 3:2 (25:21, 25:20, 17:25, 19:25, 15:13) като гост на Судтирол (Болцано). Китипова бе в титулярния състав и отбеляза 1 точка от атака, пише BGvolleyball.bg

В друг мач от последния, осми кръг, топ нападателката Емилия Николова отбеляза 21 точки (4 аса, 1 блокада, 44 % в атака), но Савино Дел Бене (Скандичи) отстъпи с 2:3 (19:25, 27:25, 18:25, 25:17, 11:15) при гостуването си на Металеге Санитарс (Монтикиари). 20 точки добави холандската съотборничка на Еми - Юдит Питерсен.

Във временното класиране лидер е Поми (Казалмаджоре) с 16 точки, колкото има и Игор Горгондзола (Новара), но с по-добро геймово съотношение. На шеста позиция е Савино Дел Бене с Еми Николова и актив от 13 точки, а Виченца заема осмо място с 10 точки. Клуб Италия дръпна на 11-то място с 6 точки.