България игра за победата срещу Германия в мач без значение за нас на Европейското първенство по волейбол в Австрия и Чехия. Момчетата на Радостин Стойчев спечелиха с 3:1 и показаха, че не влизат в сметки.

След успеха обаче трябва да погледнем какво ги чака. Още след победата над шампиона Полша (3:1) вчера бе ясно, че минаваме в следващата фаза, като един от първите 3 отбора в група с 4 тима.

Словакия и Полша също отиват напред. От мача между тях обаче зависи крайното класиране в групата, което е важно за нас.

Най-благоприятният развой е Полша да спечели с какъвто и да е резултат. Тогава “трикольорите” ще заемат първата позиция и играят директно на четвъртфиналите, пропускайки плейофната фаза.

При успех на Словакия с какъвто и да е резултат, този отбор ще бъде първи, а България ще заеме втората позиция. Това означава, че ще отидем на плейоф, където ще играем с третия от група “В” - Естония. Победителят от плейофа обаче в четвъртфиналите ще излезе срещу първия от група “B”. В директен спор за това място по-късно днес излизат Русия и домакина Чехия.