Бившият капитан на волейболния национален тим на Владимир Николов и Галатасарай се класираха за 1/16-финалите на турнира „Чалъндж Къп”. Турският тим загуби при гостуването си на словашкия Уницеф (Братислава) с 2:3 (30:32, 25:21, 21:25, 25:12, 12:15) в срещата-реванш от втория кръг на надпреварата, но успя да спечели драматично "Златния гейм" със 17:15 и продължи в следващата фаза. Преди седмица играчите на Драган Нешич бяха победили с 3:0 в Истанбул.

В началото на мача Владо Николов остана на резервната скамейка, защото не бе напълно възстановен от контузия в ръката, но въпреки това се появи в игра още в първия гейм при 13:12 за Уницеф и остана на полето до края на мача. Другият български волейболист в тима на Галатасарай – Теодор Салпаров, не бе в групата за гостуването в Братислава.

Николов записа 24 точки за Галатасарай, а Ерхан Дунге добави още 18 пункта. Томислав Чошкович записа 13 точки, а Боян Янич се отличи с 10 точки.

За тима от Братислава Мартин Ларсон се отличи с впечатляващите 28 точки и стана най-резултатният волейболист в срещарта, а Йозеф Сундер добави още 24 пункта.

На 1/16-финалите Галатасарай ще срещне швейцарския Волей Амрисвил (Амрисвил). Двата мача трябва да се изиграят между 4 и 13 декември като Галатасарай ще домакинства в първия двубой.