Турският Галатасарай (Истанбул) се класира за четвъртфиналите в третия по сила европейски клубен турнир при мъжете – за Купата на претендентите. Воденият от Драган Нешич тим се промъкна през осминафиналите на надпреварата след инфарктен златен гейм срещу швейцарския ЕН Гас & Ойл (Лугано).

В първия мач швейцарците надиграха гостуващия Галатасарай, сред чиито титуляри личаха имената на Владимир Николов и Теодор Салпаров, с чистото 3:0 (25:21, 25:18, 25:23) и положението не изглеждаше никак розово за волейболистите на Драган Нешич. В реванша в Истанбул обаче турският тим също записа победа с 3:0 (25:17, 25:22, 25:17), което доведе нещата до златен гейм. След цели 23 минути игра драматичен развой на събитията в зала Бурхан Фелек, Галатасарай излезе като победител с 19:17. Владо Николов бе най-резултатен в тези четири гейма като записа общо 21 точки за победителите.

Четвъртфинален съперник на Галатасарай ще бъде руският Урал (Уфа) като момчетата на Нешич ще имат домакинското предимство във втория мач. Срещите трябва да се изиграят между 5 и 14 февруари.