Владимир Николов и Христо Златанов реализираха по 26 точки за четвъртата победа на Пиаченца в Серия А. Отборът с най-много българи в италианския шампионат записа труден успех над Падуа с 3:2 гейма (25:19, 20:25, 25:21, 18:25, 15:12). След 14 изиграни мача Пиаченца е на 12-ото място във временното класиране и в следващия кръг играе с шампиона Тренто.

Решителни за успеха снощи се оказаха изявите на капитана на националния ни тим Николов и българинът с италиански паспорт Златанов, които редяха точка след точка. Въпреки отличната им резултатност за Най-добър играч в мача беше избран Самуеле Папи. Андрей Жеков игра цял мач, а Николай Пенчев не стъпи на терена. За Падуа Венцислав Симеонов завърши с 21 точки.