Волейболният Галатасарай (Истанбул), където играят бившият капитан на националния ни тим Владимир Николов и националното либеро Теодор Салпаров, завърши с победа първия полусезон в турската Лига 1. Възпитаниците на Драган Нешич надиграха у дома Гюмюшхане Торул Генчлик (Торул) с 3:1 гейма (25:23, 23:25, 26:24, 25:16). В състава на гостите игра бившата кенийска звезда на ЦСКА Филип Мейо

Владо Николов не започна като титуляр, но влезе още в първия гейм и отново стана най-резултатен с 16 точки. За Торул Филип Мейо реализира 24 точки.

Галатасарай продължава да е на 4-то място във временното класиране с 24 точки след 8 победи и 3 загуби. В следващия 12-ти кръг тимът отново е домакин, но този път на слабака Гринуич Саат ТЕД Колежлилер (Анкара). Срещата е на 13 януари 2013 година от 15:00 часа българско време./БЛИЦ