В италианската волейбол Серия А1 се изигра поредният десети кръг, пише bulgarianvolley. Измежду българите най-добре се представи Владимир Николов. Той бе обявен за играч на мача срещу Есе-ти Карило (Лорето), игран в Лорето и спечелен с 3:0 (25:19, 25:10, 25:18) от неговия Бре Банка (Кунео). Капитанът на българския национален отбор стана и топреализатор на двубоя с 16 точки (2 аса, 10 атаки при 59% успеваемост, 4 блокади).

Венцеслав Симеонов игра като титуляр в първите четири гейма от победата на Тонно Калипо (Вибо Валентия) над гостуващия Лубе Банка Марке (Мачерата) с 3:2 (19:25, 25:23, 25:19, 20:25, 15:11). Диагоналът стана втори по резултатност за своя тим с 13 точки (1 ас, 10 атаки при 42% успеваемост, 2 блокади).

Йордан Гълъбинов и неговият Марми Ланца (Верона) също се поздравиха с домакинска победа - 3:1 (25:19, 19:25, 25:23, 25:21) срещу Андреоли (Латина). Младият българин с двойно гражданство влезе от ъгъла през третия и през четвъртия гейм и не регистрира точков актив.

Христо Златанов стана топреализатор на мача, но неговият Копратлантиде (Пиаченца) бе победен у дома с 1:3 (14:25, 22:25, 25:20, 33:35) от Тренквалдер (Модена), воден от националния селекционер на България Силвано Пранди. Златанов наниза 22 точки (3 аса, 19 атаки при 48% успеваемост).

Аран Кучине Абруцо (Пинето) отново не успя да се поздрави с успех. Мирослав Градинаров и компания загубиха в Монца от местния Акуа Парадизо с 0:3 (21:25, 22:25, 24:26). Българският посрещач беше титуляр в първия гейм, а в другите два влезе от ъгъла. Той завърши с 2 точки от атака при 33% успеваемост.

Иван Колев не игра при домакинската загуба на Йога (Форли) с 2:3 (22:25, 25:20, 22:25, 28:26, 12:15).

Във временното класиране продължава да води Трентино с 21 точки от 8 мача, следван от Тренквалдер с 19 точки от 8 мача, Копра с 19 точки от 10 мача, Бре Банка с 18 точки от 9 мача и Тонно Калипо със 17 точки от 10 мача. Марми Ланца е осми с 16 точки от 10 мача. Йога и Аран продължават да са на дъното съответно с 6 и 1 точки. Този четвъртък в спор за върха на таблицата един срещу друг ще излязат Трентино и Тренквалдер./БЛИЦ