Италианският волейболен Копра Елиор (Пиаченца), където играят капитанът на България Владимир Николов, Андрей Жеков, Николай Пенчев и българинът с италиански паспорт Христо Златанов, се класира за финалния плейоф на Серия А1 за участие в европейския клубен турнир "Чалъндж къп". Волейболистите на Пиаченца победиха като гост Аква Парадизо Брианца (Монца) с 3:2 (23:25, 25:15, 30:28, 21:25, 15:12) във втора среща от полуфиналния плейоф. Владо Николов и компания спечелиха серията с 2:0 победи и се класираха за финала. Пиаченца ще срещне Сислей (Белуно), който елиминира Рома Волей (Рим) също с 2:0 победи. Финалната среща е в събота (21 април) от 21:30 часа българско време в Белуно.

Владо Николов изигра страхотен мач, стана най-резултатен с 31 точки и беше определен за най-полезен играч (MVP) на мача. Златанов добави 25 точки. Андрей Жеков започна като титуляр, но бе сменен още в първия гейм от Лукаш Кампа, докато Ники Пенчев влезе в игра във втория и третия гейм, а в четвъртата и петата част беше титуляр и се отчете с 3 точки./БЛИЦ