Капитанът на българският национален отбор по волейбол Владимир Николов и неговият тим Кунео се класираха за финала на Купата на Италия, където ще спорят за трофея с БГ Тренто в повторение на миналогодишния финал. Кунео надигра в полуфинален сблъсък Лубе Банка Мачерата с 3:2 гейма (25:19, 16:25, 29:27, 23:25, 15:13). Владо Николов игра цял мач и завърши със скромните за него 10 точки, а най-резултатен за Кунео бе Симоне Пароди с 24 точки. За отбора на Лубе Банка Мачерата най-полезен на игрището бе хърватският национал Игор Омръчен, завършил с 23 точки.

Така Кунео се класира за финала на турнира и днес ще се изправи срещу световните клубни шампиони Тренто, които в първия полуфинал победиха Сислей (Тревизо) с 3:0 гейма. БГ Тренто с наставник националният ни селекционер Радостин Стойчев и други двама българи в лицето на Матей Казийски и Цветан Соколов ще търси реванш за загубата от Кунео през 2010 година с 1:3 гейма в същия този турнир.

Мачът между Тренто и Кунео е днес от 19:00 часа българско време. /БЛИЦ