Националният отбор по волейбол на България започна с победа участието си на турнира в полския град Бигдошч - „Хуберт Вангер”. В първия си мач състезателите на Силвано Пранди се наложиха над домакина с 3:1 гейма (25:23, 25:23, 15:25, 25:22).

Италианският специалист започна с много интересна стартова шестица в лицето на разпределителя Константин Митев, както и диагонала Цветан Соколов. Това обаче даде положителен резултат и българите се наложиха без особени проблеми над домакина.

Българите имаха проблеми само в третия гейм, който изгубиха, но след това отново „намериха” своята игра и спечелиха срещата.

В другия мач Бразилия се наложи над Чехия с 3:1 гейма. Българите излизат срещу южноамериканците от 18:45 часа наше време, а три часа по-рано ще играят Полша и Чехия./БЛИЦ

Полша: Пьотър Новаковски, Михал Винярски, Мариуш Влазли, Павел Загумни, Бартош Курек, Марчин Мозджонек - Кжиштоф Игначак-либеро (Михал Бакиевич, Пьотър Грушка, Гжегож Ломач, Збигнев Бартман, Михал Ручиак)

България: Констанстин Митев, Цветан Соколов, Матей Казийски, Методи Ананиев, Светослав Гоцев, Николай Николов - Теодор Салпаров-либеро (Валентин Братоев, Андрей Жеков, Тодор Алексиев, Владимир Николов, Виктор Йосифов)