Българският национален отбор по волейбол победи Русия с 3:2 гейма (21:25, 15:25, 25:22, 27:25, 15:13) насред Казан в мач от Световната лига.

Момчетата на селекционера Пламен Константинов записаха първи успех в турнира след провалите в първите два мача - 0:3 от Франция и 2:3 от Австралия.
Русия има победа и две загуби, след като победи Австралия с 3:0 и загуби от Франция с 1:3.

Сборная ни поведе с 2:0 гейма след 25:21 в първия и 25:15 във втория.

И третият гейм започна силно за руснаците, които имаха аванс от 4 точки малко преди второто техническо прекъсване и изглеждаха много близо до победата.

Серия от сервис на Розалин Пенчев обаче приближи "лъвовете" до 14:15. Първото равенство дойде за 20:20, а добрият сервис на Николай Николов, гарниран с отлична игра в защита доведе до 22:20 и таймаут за съперника.

Блокада на Цветан Соколов направи 23:20, а краят на гейма дойде при 25:22.

Драматично протече четвъртата част, домакините поведоха с 23:22, но при 23:23 Виктор Йосифов вкара ас за 24:23. След няколко пропуснати сетбола, Тодор Скримов успя да донесе решителната точка за 27:25 от сервис и да вкара мача в тайбрек.

В него нервите на „лъвовете“ излязоха по-здрави и те го спечелиха с 15:13, а с това и срещата с 3:2 гейма.

Русия - България 2:3 (25:21, 25:15, 22:25, 25:27, 13:15)
Русия: Дмитрий Ковальов 3, Максим Жигалов 17, Егор Клюка 12, Денис Бирюков 12, Иля Власов 10, Илияс Куркаев 9 - Роман Мартинюк-либеро (Павел Панков, Дмитрий Волков 8)

България: Георги Братоев 1, Цветан Соколов 21, Николай Пенчев 3, Тодор Скримов 11, Николай Николов 10, Теодор Тодоров 1 - Теодор Салпаров-либеро (Розалин Пенчев 14, Владислав Иванов, Георги Сеганов 1, Виктор Йосифов 10)