Волейболистите на Добруджа 07 са на победа от титлата, след като надвиха драматично Марек Юнион-Ивкони в петгеймов трилър с 3:2 (22:25, 25:21, 22:25, 25:20, 17:15) във втория мач от финалния плейоф. Повече от 2000 зрители в зала "Добротица" в Добрич видяха успеха на своите.

Двубоят премина през редица обрати, като кулминацията настъпи в тайбрека. Марек взе първия гейм с 25:22, а Добруджа изравни след успех във втория с 25:21. Последва нов гейм за Марек с 25:22 и изравняване за домакините след гейм 25:20. В тайбрека дупничани имаха инициативата и водеха с 13:9. Добруджанци, подкрепяни мощно от публиката, обаче сътвориха чудо, като успяха да обърнат до 17:15.

Много силен мач за Добруджа направи младата надежда Илия Петков, който даде тон за обрата в тайбрека с мощния си сервис.

Третият двубой от серията е в петък, когато дупничани ще домакистват в залата в Сливница.