Волейболните ни национали победиха категорично Белгия във втората контрола между двата тима, част от подготовката на "лъвовете" за европейското първенство, на което страната ни е съдомакин. Нашите спечелиха първите три гейма, а след това се наложиха и в допълнителния четвърти за крайното 4:0 (25:22, 25:18, 25:18, 25:19).

Мачът се игра в Двореца на културата и спорта във Варна, където на 29 август родната селекция започна участието си на Евроволей 2023 срещу Испания.

България спечели и първата контрола с Белгия преди два дни с 3:2.

Във втората приятелска среща "лъвовете" бяха много по-категорични.

Най-резултатен за България беше Александър Николов с 15 т. Мартин Атанасов реализира 12, а Денис Карягин и Илия Петков - по 10 т. За Белгия игралият и в четирите гейма Фере Регерс завърши с 18 т.

Пламен Константинов започна с Мартин Атанасов, Илия Петков, Александър Николов, Денис Карягин, Алекс Грозданов, Георги Сеганов и либеро Симеон Добрев.

Впоследствие влизаха Валентин Братоев, Георги Братоев, Николай Пенчев, Димитър Димитров, Мартин Божилов, Аспарух Аспарухов, Стефан Чавдаров и за част от първия гейм Теодор Салпаров.  Капитанът Цветан Соколов получи почивка в този мач.