Страхотен успех постигна националният отбор по волейбол за жени, който ще играе финал на Европейската лига със Сърбия утре. В полуфинала момичетата на Драган Нешич записаха драматична победа с 3:2 гейма (25:19, 25:17, 11:25, 23:25, 15:13) над домакина на Файнъл Фоур Турция.

Първите два гейма бяха спечелени по категоричен начин от българките. В третият обаче се появи тотален срив в играта ни. Съперничките поведоха още в началото с 10 точки и така и не успяхме да стопим разликата. Четвъртият гейм бе равностоен, но го загубихме с 2 точки разлика.

Решителният тайбрек бе повече от драматичен. В началото му губехме с 6:12 и след невероятна игра изравнихме до 13:13, след което спечелихме следващите две точки и мача.

Финалът България – Сърбия е ня 24 юли (неделя) от 20 часа. Победителят ще получи право на участие в турнира Гран при, който е равен на Световната лига при мъжете. Националките играха 4 пъти със Сърбия в предварителните групи на Европейската лига. Като гост записахме победа и загуба, но миналата седмица паднахме в двата мача в Габрово, които бяха без значение./БЛИЦ

ТУРЦИЯ - БЪЛГАРИЯ 2:3 (19:25, 17:25, 25:11, 25:23, 13:15)

ТУРЦИЯ: Бахар Токсьой, Наз Айдемир, Нериман Йозсой, Еда Ердем, Неслихан Дарнел, Седа Токатлиоглу - Нихан Йелдан-либеро (Есра Гюмюш, Гизем Гюресен, Пелин Челик, Мерием Боз)
Старши-треньор: Алесандро Киапини (Италия)

БЪЛГАРИЯ: Диана Ненова, Страшимира Филипова, Цветелина Заркова, Ева Янева, Елица Василева, Емилия Николова - Мария Филипова- либеро (Добриана Рабаджиева, Мария Каракашева, Антонина Зетова, Христина Русева)
Старши-треньор: Драган Нешич.