Женският национален отбор на България записа първа победа в четвъртото издание на Лигата на нациите. Воденият от Лоренцо Мичели тим надделя с 3:2 (25:15, 12:25, 19:25, 25:15, 15:7) над Нидерландия във втория си двубой от група 2 на надпреварата, изигран в Анкара.

Последните два гейма бяха ключови, а именно в тях "лъвиците" бяха напълно мобилизирани, като демонстрираха сърцата игра и максимална концентрация.

Winbet - победата е емоция! (18+)

Най-резултатна бе Гергана Димитрова с 20 точки (1 ас, 2 блокади), 19 точки добави Мирослава Паскова (1 ас, 2 блокади). С 14 точки приключи Нася Димитрова (4 блокади). За съперника Фльор Савелкоел и Елес Дамбринк завършиха с по 14 точки ((1 ас, 3 блокади) (1 блокада).

Утре (3 юни) волейболистките ни излизат срещу Сърбия от 13:00 часа наше време.

Стартов състав:
България: Гергана Димитрова, Нася Димитрова, Мирослава Паскова, Лора Китипова, Христина Вучкова,  Силвана Чаушева, Жана Тодорова - либеро (Петя Баракова, Ралица Василева, Мира Тодорова, Александра Миланова, Борислава Съйкова).